O nas

Restauracja Balaton Zabrze

Lokal, w którym aktualnie znajduje się nasza restauracja, Zabrze zna już od dawna. Miejsce to ma długą historię sięgającą aż do lat 30-tych ubiegłego wieku, kiedy to była tam restauracja o nazwie „Zum Augustinerbräu” zarządzana przez szefa kuchni Rudolfa Beyer’a.

Restauracja

W latach 1945-48 w pomieszczeniach dzisiejszej restauracji mieściło się Kasyno Milicyjne, w którym stołowali się pracownicy Milicji Obywatelskiej.

Potem urządzono tu restaurację o nazwie „Teatralna”, której działalność zakończył pożar w 1969 roku. Od 25 kwietnia 1970 roku już na stałe została przekształcona w „Balaton” i od tego momentu kuchnią przewodnią jest kuchnia węgierska. I właśnie z niej słynie nasza restauracja. Zabrze jest dzięki niej miastem, w którym można zasmakować tych najlepszych węgierskich potraw!

Własnością naszej rodziny Balaton został w roku 1984 i od tego czasu mieliśmy przyjemność obsłużyć gości, którzy do tej pory wracają i wspominają tamte czasy.

Wiosną i latem zapraszamy do naszego ogródka na obiady oraz kolacje na świeżym powietrzu!

Oferujemy również:

 • organizację imprez okolicznościowych,
 • wynajem sali na konferencje i spotkania biznesowe,
 • obiady dla grup zorganizowanych,
 • śniadania biznesowe,
 • catering z dostawą,
 • obsługę spotkań biznesowych,
 • kanapki koktajlowe,
 • koryta mięsne,
 • organizację grilla w ogrodzie.

Imprezy okolicznościowe

Od lat organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe w Zabrzu. Specjalnie dla Ciebie możemy zająć się ich obsługą kelnerską oraz zapewnieniem wszystkim gościom smakowitych potraw wywodzących się z kuchni węgierskiej oraz śląskiej, z których słynie nasza restauracja. Zabrze i znajdujący się w nim Balaton to miejsca, w których każda okazja do świętowania stanie się samą przyjemnością. To oczywiście zasługa nie tylko wyjątkowego klimatu miasta i pysznych dań z naszej kuchni, ale także klimatycznego przestronnego wnętrza oraz wiosenno-letniego ogródka. 

Jakie imprezy możemy zorganizować specjalnie dla Ciebie? Przede wszystkim będą to wszelkie wydarzenia rodzinne, takie jak chrzest, bierzmowanie czy komunia. Zabrze, ze względu na swoją świetną lokalizację, jest także bardzo często wybierane na wszelkie spotkania biznesowe. Możesz więc zorganizować w Restauracji Balaton klasyczne zebranie, wyjście integracyjne, małą konferencję czy np. firmową Wigilię. 

Możemy zapewnić Ci także m.in. wynajem sali na urodziny w samym centrum Zabrza. W naszej klimatycznej restauracji zorganizujesz każdą większą imprezę. Wszyscy goście z pewnością będą zadowoleni, a spędzony u nas czas będzie samą przyjemnością.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, poznać naszą ofertę oraz dostępność terminów, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń na numer 508 321 941 lub napisz na restauracja@balaton.zabrze.pl.

  Restauracja Balaton Zabrze

  Zapraszamy serdecznie do naszej restauracji

  Poniedziałek

  zamknięte

  Wtorek

  10:00 - 21:00

  Środa

  10:00 - 21:00

  Czwartek

  10:00 - 21:00

  Piątek

  10:00 - 22:00

  Sobota

  10:00 - 22:00

  Niedziela

  10:00 - 21:00

  Święta Bożęgo Narodzenia 24 oraz 25 grudnia  - zamknięte

  24 grudnia rano odbiór wynosów wigilijnych

  Święta Bożęgo Narodzenia 26 grudnia - otwarte

  Zadzwoń

  Rezerwacja stolika: (32) 271 31 10

  Przyjęcia: +48 508 321 941

  Jesteśmy na

  ul. Brodzińskiego 2, Zabrze

  Napisz do nas

  restauracja@balaton.zabrze.pl

  © 2023 Restauracja Balaton Zabrze